Lyžování

Na jihovýchodním svahu Polevského vrchu v nadmořské výšce 550 m n.m.  se nachází lyžařský areál Polevsko. Lyžaře dopravuje 400 m dlouhý lyžařský vlek typu Poma na dvě sjezdovky – 450 m modrou /turistickou/ sjezdovku  a  400 m dlouhou červenou /závodní/ sjezdovku. Obě sjezdovky jsou od 16 hodiny plně osvětlené. Rodiny s malými dětmi mohou využívat cvičnou louku s malým provázkovým vlekem. Návštěvníci  SKI areálu mají k dispozici veřejné WC a nehlídané parkoviště s kapacitou 60 míst.  Lyžařský areál nabízí následující služby:  umělé zasněžování, večerní lyžování, lyžařská škola.

Milovníci bílé stopy mohou využít řady udržovaných  běžeckých tratí, které se nacházejí v nadmořské výšce 500 – 626 metrů na hranici českolipského a děčínského okresu v překrásné přírodě Lužických hor. Při dobrém počasí si lze vychutnat nádherné výhledy na Jizerské hory, Ještěd, Bezděz, Ralsko, Klíč, Jedlovou, Děčínský Sněžník a další kopce Lužických hor, Českého Švýcarska a Jizerských hor.  Běžecké tratě vedou převážně po úzkých lesních cestách, místy po loukách s členitým terénem a proto jsou vhodné především pro lyžování klasickou technikou.

L1

Základní okruh kolem Medvědí hůrky

Z Jedličné - Tannenbergu, křižovatka "u křížku" a "u buku", návrat na Jedličnou (cca 3 km, červený okruh na mapě)
L2

Okruh kolem vleku a Polevského vrchu

Z Jedličné - Tannenbergu, k vleku, dále po louce a dolů k prácheňské silnici, zpět nahoru přes Polevský vrch, kytlické pastviny, návrat na Jedličnou (cca 5 km, modrý okruh na mapě)
L3

Okruh na Prácheň

Z Jedličné přes Polevský vrch, přejezd silnice Polevské - Prácheň, kolem polevského lomu k vysílači na Prácheň a zpět na Jedličnou přes kytlické pastviny (cca 10 km, zelený okruh)
L4

Okruhy do Okrouhlé

Za prácheňskou silnicí jsou okruhy, které upravuje TJ Orel Okrouhlá - do Okrouhlé okolo hřiště Polevsko a na Prácheň (cca 5 km)
L5

Kočárová cesta - Kočárovka

Z Jedličné nástup pěšky cca 100 m po silnici na Kytlice (k závoře), Kočárovka, kolem Malého Buku a Medvědího Buku k závoře u svorské silnice a zpět stejnou cestou (cca 9 km) nebo po svorské silnici na Jedličnou s minimálním provozem aut (cca 7 km, modrá trasa)
L6

Trasa na Prysk

Z Jedličné přes Kytlici pastviny na neudržovanou silničku Polevsko Prysk do Horního Prysku (tam a zpět cca 6 km, upraveno při dostatečné sněhové pokrývce, modrá trasa).
L7

Trasa z Jedličné ke Skalce

Po zelené turistické značce přes louku zadní cestou do Polevska do Nového Boru - Arnultovic nad Borskou Skalku (tam cca 3 km, upraveno nepravidelně při dostatečné sněhové pokrývce)
L8

Okruh pro bruslení

Nástup bude možný z prácheňské silnice. Okruh povede po loukách a pláních nad vlekem okolo Polevského vrchu k silnici na Prácheň (3 km).