Rozhledna Na Stráži

Dřevěná rozhledna na skalním ostrohu vrchu Stráž nad Sloupem v Čechách vystavěná v roce 2011. Nabízí výhledy na sloupské údolí, Nový Bor, Lužické hory, Špičák u České Lípy. Rozhlednu tvoří třiatřicetimetrový ocelový tubus mobilního operátora z roku 2011 s vnějším vinutým kovovým schodištěm, je celý opláštěn smrkovými prkny, takže v okolní krajině působí velmi přirozeně. Původně zde stávala dřevěná turistická chata Wachsteinbaude postavená v roce 1933, která byla využívána jako rekreační středisko. Později byla opuštěna a v roce 1998 a 1999 vyhořela. Dnes se vedle rozhledny buduje penzion. Rozhledna je přístupná celoročně. Lokalita: skalní masiv Na stráži cca 1km jižně od Sloupu v Čechách. 

Rozhledna Jedlová

Jedlová je třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor.  Z rozhledny Jedlová je za jasného počasí nádherný výhled. Spatřit můžete vrcholky Krušných hor, Český ráj, a dokonce i Krkonoše. Z tohoto důvodu tu v roce 1891 postavil horský spolek Gebirgsverein 23 m vysokou kamennou rozhlednu. V téže době nechal kníže Ferdinand Kinský vystavět u rozhledny restauraci. Oba objekty prošly po roce 1992 rekonstrukcí a dnes slouží turistické veřejnosti.  Od roku 1905 se zde nachází také pomník německého básníka Friedricha Schillera. Lokalizace: 2 km od osady Jedlová.

Autem z Polevska do Jedlové – 19,6 km. 

Rozhledna Na Studenci

Rozhledna Na Studenci má poměrně dlouhou historii. V 19. století patřil Studenec do rozsáhlého panství rodu Kinských, kteří velmi dbali na zvelebování svého majetku. V roce 1854 na něm nechal kníže Ferdinand Kinský postavit dřevěnou vyhlídkovou věž. S největší pravděpodobností šlo o nejstarší doloženou vyhlídkovou stavbu v tomto koutu Čech. Po jedenácti letech provozu ji však musela v roce 1865 správa panství dát kvůli špatnému stavu strhnout. Vrchol znovu ožil v létě roku 1888. Tentokrát se tak stalo díky děčínskému Horskému spolku pro České Švýcarsko, který si zvolil Studený vrch za místo pro postavení své první rozhledny. Vznikla železná vyhlídková věž o výšce 16,2 m. K lepšímu přístupu na vrchol Studence vydláždili členové Horského spolku pro České Švýcarsko výstupovou cestu čedičem, tato cesta se zde zachovala dodnes. V květnu 1938 byla na rozhledně zřízena pozorovatelna strážní služby a po roce 1945 bohužel začala rozhledna chátrat. V r. 2009 byla rozhledna po rekonstrukci oficiálně zpřístupněna pro veřejnost. Je volně přístupná veřejnosti celoročně. Nachází se 5 km od České Kamenice.

Autem z Polevska – 13 km

Rozhledna Hvozd

Hvozd či Hochwald byl oblíbeným turistickým cílem od konce 18. století. V roce 1821 na něj vystoupil i bývalý rakouský císař Ferdinand I. Dnes je na jednom ze dvou vrcholů Hvozdu turistická chata německého majitele a na druhém 25 m vysoká rozhledna postavená již v roce 1892. Chata i rozhledna leží na německém území, ale přístup po turistické cestě bývá tolerován. Oba ostrohy hraniční hory jsou turisty vyhledávané hlavně pro krásné východy slunce. Rozhledna se nachází na hranici s Německem 1,5 km na východ od Krompachu. Je přístupná celoročně.

Autem z Polevska do Krompachu 21,3 km.

Rozhledna Dymník

Rozhledna na Dymníku byla postavena díky rumburskému radnímu Augustovi Wenschuhovi, který na počest svého odchodu z městské rady financoval celou stavbu sám. To přivítal Spolek pro nejsevernější Čechy, který se o stavbu rozhledny pokoušel již od svého založení v roce 1887. Kruhová stavba, jež provedl stavitel Josef Hampel, je 15 m vysoká a je postavena z cihel. Podstava je z pískovcových kamenů. Slavnostní otevření se konalo 27. září 1896. V roce 2008 byla rozhledna nákladně opravena a v roce 2009 byly pokáceny některé stromy na vrcholu, čímž došlo ke zlepšení výhledu. Rozhledna stojí na vrchu Dymníku, 2 km JZ od města Rumburk. Vrchol má nadmořskou výšku 516 m n. m. Rozhled je kruhový. Vidět lze okolní vrcholy Lužických hor (Luž, Vlčí hora, Jedlová a další), a také Ještěd, Bezděz, v dáli lze spatřit i Milešovku v Českém středohoří.

Autem z Polevska do Rumburku – 25 km